SPARQL Entity Storage (2.0.0-alpha6) - en to da translation catalogue (26 entries)

en: value
da: værdi

en: Delete
da: Slet

en: Description
da: Beskrivelse

en: Enable
da: Aktivér

en: Disable
da: Deaktivér

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Date
da: Dato

en: Weight
da: Vægt

en: Name
da: Navn

en: Default
da: Standard

en: Time
da: Tid

en: Custom
da: Tilpasset

en: Integer
da: Heltal

en: Decimal
da: Decimaltal

en: Mapping
da: Kobling

en: Field mapping
da: Felt mapning

en: Any
da: Nogen

en: Column
da: Kolonne

en: Target
da: Mål

en: Entity type
da: Entity-type

en: Boolean
da: Boolsk

en: Caller
da: Kaldt fra

en: Query type
da: Forespørgselstype

en: Entity types
da: Enheds typer

en: Number of values is required.
da: Antallet af værdier er påkrævet.
