SPARQL Entity Storage (2.0.0-alpha6) - en to mr translation catalogue (17 entries)

en: value
mr: मूल्य

en: Delete
mr: मिटवा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Enable
mr: समर्थ

en: Disable
mr: असमर्थ

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Date
mr: दिनांक

en: Weight
mr: मुल्य

en: Name
mr: नाव

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Time
mr: वेळ

en: ID
mr: आय डी

en: Integer
mr: पूर्णांक

en: Mapping
mr: प्रतिचित्रण

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार

en: Boolean
mr: बूलीय
