SPARQL Entity Storage (2.0.0-alpha7) - en to fr translation catalogue (28 entries)

en: value
fr: valeur

en: Delete
fr: Supprimer

en: Enable
fr: Activer

en: Disable
fr: Désactiver

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Weight
fr: Poids

en: Name
fr: Nom

en: Default
fr: Par défaut

en: Time
fr: Heure

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Integer
fr: Entier

en: Decimal
fr: Décimal

en: Mapping
fr: Correspondance

en: Field mapping
fr: Correspondance de champ

en: Any
fr: Tout

en: Column
fr: Colonne

en: Target
fr: Cible

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Boolean
fr: Booléen

en: Predicate
fr: Prédicat

en: Resource
fr: Ressource

en: Connection
fr: Connexion

en: Caller
fr: Appelant

en: Query type
fr: Type de requête

en: Entity types
fr: Types d'entités

en: Number of values is required.
fr: Le nombre de valeurs est requis.
