SPARQL Entity Storage (2.0.0-alpha8) - en to be translation catalogue (21 entries)

en: value
be: значэнне

en: Delete
be: Выдаліць

en: Description
be: Апісанне

en: Enable
be: Уключыць

en: Disable
be: Выключыць

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: Date
be: Дата

en: Weight
be: Вага

en: Name
be: Імя

en: Default
be: Прадвызначана

en: Time
be: Час

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: Custom
be: Паводле настроек

en: Integer
be: Цэлае

en: Info
be: Інфармацыя

en: Decimal
be: Дзесятковы

en: Any
be: Любы

en: Entity type
be: Тып сутнасці

en: Boolean
be: Лагічны тып  (Boolean)

en: Datetime
be: Дата/час
