SPARQL Entity Storage (2.0.0-alpha8) - en to pl translation catalogue (28 entries)

en: value
pl: wartość

en: Delete
pl: Usuń

en: Description
pl: Opis

en: Enable
pl: Włącz

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Date
pl: Data

en: Weight
pl: Waga

en: Name
pl: Nazwa

en: Default
pl: Domyślny

en: Time
pl: Czas

en: Custom
pl: Własne

en: Integer
pl: Liczba całkowita

en: Info
pl: Informacja

en: Decimal
pl: Liczba dziesiętna

en: Mapping
pl: Mapowanie

en: Field mapping
pl: Mapowanie pola

en: Any
pl: Dowolny

en: Column
pl: Kolumna

en: Target
pl: Cel

en: Entity type
pl: Typ encji

en: Resource
pl: Zasób

en: Connection
pl: Połączenie

en: Query type
pl: Typ zapytania

en: Datetime
pl: Data i godzina

en: Entity types
pl: Typy encji

en: Number of values is required.
pl: Określenie liczby możliwych wartości jest wymagane
