SPARQL Entity Storage (2.0.0-alpha19) - en to he translation catalogue (22 entries)

en: value
he: ערך

en: Delete
he: מחיקה

en: Description
he: תיאור

en: Enable
he: הפעלה

en: Disable
he: השבתה

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Date
he: תאריך

en: Weight
he: משקל

en: Name
he: שם

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Time
he: זמן

en: Custom
he: מותאם

en: Integer
he: שלם

en: Info
he: מידע

en: Decimal
he: דצימלי

en: Mapping
he: מיפוי

en: Field mapping
he: מיפוי שדות

en: Any
he: הכל

en: Column
he: עמודה

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Boolean
he: בוליאני
