SPARQL Entity Storage (2.0.0-alpha19) - en to ru translation catalogue (28 entries)

en: value
ru: значение

en: Delete
ru: Удалить

en: Description
ru: Описание

en: Enable
ru: Включить

en: Disable
ru: Отключить

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Date
ru: Дата

en: Weight
ru: Вес

en: Name
ru: Название

en: Default
ru: По умолчанию

en: Time
ru: Время

en: Custom
ru: Собственная

en: Integer
ru: Целое число

en: Info
ru: Инфо

en: Decimal
ru: Десятичное число

en: Mapping
ru: Соответствия

en: Field mapping
ru: Соответствие полей

en: Any
ru: Любой

en: Column
ru: Колонка

en: Target
ru: Цель

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Boolean
ru: Логическое

en: Resource
ru: Ресурс

en: Connection
ru: Соединение

en: Query type
ru: Тип запроса

en: Datetime
ru: Дата

en: Entity types
ru: Типы сущностей
