SPARQL Entity Storage (8.x-1.0-alpha1) - en to el translation catalogue (24 entries)

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Description
el: Περιγραφή

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Weight
el: Βάρος

en: Name
el: Όνομα

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Time
el: Ώρα

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Integer
el: Ακέραιος αριθμός

en: Info
el: Πληροφορίες

en: Decimal
el: Δεκαδικός αριθμός

en: Mapping
el: Αντιστοίχιση

en: Any
el: Οποιαδήποτε

en: Column
el: Στήλη

en: Target
el: Στόχος

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: Boolean
el: Δυαδική τιμή

en: Query type
el: Τύπος ερωτήματος

en: Datetime
el: Ημερομηνία και Ώρα

en: Number of values is required.
el: Το πλήθος των τιμών είναι απαραίτητο.
