SPARQL Entity Storage (8.x-1.0-alpha10) - en to ar translation catalogue (24 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disable
ar: تعطيل

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Date
ar: التاريخ

en: Weight
ar: الوزن

en: Name
ar: الاسم

en: Default
ar: الافتراضي

en: Time
ar: الوقت

en: ID
ar: المعرف ID

en: Custom
ar: مخصص

en: Integer
ar: عدد صحيح

en: Info
ar: معلومات

en: Decimal
ar: عدد عشري

en: Mapping
ar: إقران

en: Any
ar: أي من

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Boolean
ar: قيمة منطقية

en: Resource
ar: مصدر

en: Query type
ar: نوع الاستعلام

en: Entity types
ar: أنواع الكيانات

en: Number of values is required.
ar: عدد القيم مطلوب
