SPARQL Entity Storage (8.x-1.0-alpha10) - en to kn translation catalogue (23 entries)

en: value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disable
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Integer
kn: ಪೂರ್ಣಾಂಕ

en: Graphs
kn: ನಕ್ಷೆಗಳು

en: Info
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Decimal
kn: ದಶಾಂಶ

en: Any
kn: ಯಾವುದಾದರೂ

en: Target
kn: ಗುರಿ

en: Boolean
kn: ಬೂಲಿಯನ್

en: Resource
kn: ಸಂಪನ್ಮೂಲಗಳು

en: Connection
kn: ಸಂಪರ್ಕ
