SPARQL Entity Storage (8.x-1.0-alpha10) - en to ku translation catalogue (18 entries)

en: value
ku: نرخ

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Description
ku: دەربارە

en: Enable
ku: چالاککردن

en: Disable
ku: کوژاوە

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: Weight
ku: سەنگ

en: Name
ku: ناو

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Time
ku: کات

en: Custom
ku: درووستکراو

en: Integer
ku: ژمارەی تەواو

en: Info
ku: زانیاری

en: Decimal
ku: ژمارەی دەیانە

en: Any
ku: هەر کام

en: Boolean
ku: بوولی
