SPARQL Entity Storage (8.x-1.0-alpha4) - en to lv translation catalogue (21 entries)

en: value
lv: vērtība

en: Delete
lv: Dzēst

en: Description
lv: Apraksts

en: Enable
lv: Iespējot

en: Disable
lv: Atspējot

en: Yes
lv: Jā

en: No
lv: Nē

en: Date
lv: Datums

en: Weight
lv: Svars

en: Name
lv: Nosaukums

en: Time
lv: Laiks

en: Custom
lv: Pielāgots

en: Integer
lv: Vesels skaitlis

en: Decimal
lv: Decimāldaļskaitlis

en: Mapping
lv: Attiecinājums

en: Field mapping
lv: Lauka attiecinājums

en: Any
lv: Jebkurš

en: Column
lv: Kolonna

en: Target
lv: Mērķis

en: Entity type
lv: Entītijas veids

en: Boolean
lv: Loģiskais datu tips
