SPARQL Entity Storage (8.x-1.0-alpha5) - en to hr translation catalogue (18 entries)

en: value
hr: vrijednost

en: Delete
hr: Ukloni

en: Description
hr: Opis

en: Enable
hr: Omogući

en: Disable
hr: Onemogući

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Date
hr: Datum

en: Weight
hr: Težina

en: Name
hr: Naziv

en: Time
hr: Vrijeme

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Integer
hr: Cijeli broj

en: Decimal
hr: Decimalni

en: Mapping
hr: Mapiranje

en: Any
hr: Bilo koji

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta

en: Boolean
hr: Boleanski
