SPARQL Entity Storage (8.x-1.0-alpha7) - en to es translation catalogue (25 entries)

en: value
es: valor

en: Delete
es: Eliminar

en: Description
es: Descripción

en: Enable
es: Activar

en: Disable
es: Desactivar

en: Yes
es: Sí

en: Date
es: Fecha

en: Weight
es: Peso

en: Name
es: Nombre

en: Default
es: Por defecto

en: Time
es: Hora

en: Custom
es: Personalizado

en: Integer
es: Número entero

en: Mapping
es: Correspondencias

en: Field mapping
es: Mapeo del campo

en: Any
es: Cualquiera

en: Column
es: Columna

en: Target
es: Destino

en: Entity type
es: Tipo de entidad

en: Boolean
es: Booleano

en: Resource
es: Recurso

en: Query type
es: Tipo de consulta

en: Datetime
es: Fecha y hora

en: Entity types
es: Tipos de entidad

en: Number of values is required.
es: El número de valores es obligatorio.
