SPARQL Entity Storage (8.x-1.0-alpha7) - en to hy translation catalogue (16 entries)

en: value
hy: արժեք

en: Delete
hy: Ջնջել

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Enable
hy: Ակտիվացնել

en: Disable
hy: Անջատել

en: Yes
hy: Այո

en: No
hy: Ոչ

en: Date
hy: Ամսաթիվ

en: Weight
hy: Կշիռ

en: Name
hy: Անուն

en: Default
hy: Լռելյայն

en: Time
hy: Ժամանակ

en: Integer
hy: Ամբողջ թիվ

en: Info
hy: Ինֆո

en: Entity type
hy: Կազմակերպության տեսակը

en: Boolean
hy: Բուլյան
