SPARQL Entity Storage (8.x-1.0-alpha9) - en to am translation catalogue (15 entries)

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Date
am: ቀን

en: Weight
am: ክብደት

en: Name
am: ስም

en: Default
am: ነባሪ

en: Time
am: ሰዓት

en: ID
am: አይዲ

en: Custom
am: ብጁ

en: Integer
am: ኢንቲጀር

en: Mapping
am: ማዛመድ

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: Boolean
am: ቡሊያን
