SPARQL Entity Storage (8.x-1.0-alpha9) - en to hu translation catalogue (34 entries)

en: value
hu: érték

en: Delete
hu: Törlés

en: Description
hu: Leírás

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Date
hu: Dátum

en: Weight
hu: Súly

en: Name
hu: Név

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Time
hu: Idő

en: ID
hu: Azonosító

en: Custom
hu: Egyéni

en: Integer
hu: Egész szám

en: Info
hu: Infó

en: Decimal
hu: Decimális

en: Mapping
hu: Leképzés

en: Field mapping
hu: Mező leképzés

en: Any
hu: Bármelyik

en: Column
hu: Oszlop

en: Target
hu: Cél

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Boolean
hu: Logikai

en: Predicate
hu: Állítás

en: Resource
hu: Erőforrás

en: Connection
hu: Kapcsolat

en: Caller
hu: Hívó

en: Query type
hu: Lekérdezéstípus

en: Datetime
hu: Időbélyeg

en: Entity types
hu: Entitástípusok

en: Value format
hu: Érték formátuma

en: Number of values is required.
hu: Az értékek száma kötelező.

en: placeholder
hu: helykitöltő
