Spectra Analytics (8.x-1.0-alpha15) - en to oc translation catalogue (12 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Description
oc: Descripcion

en: Action
oc: Accion

en: Edit
oc: Modificar

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Changed
oc: Modificat

en: Context
oc: Contèxte

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
