Spectra Analytics (8.x-1.0-alpha15) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Description
pt: Descrição

en: Action
pt: Ação

en: Edit
pt: Editar

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: View
pt: Ver

en: Created
pt: Criado

en: Data Type
pt: Tipo de Dados

en: Object
pt: Objeto

en: Changed
pt: Alterado

en: Context
pt: Contexto

en: Actor
pt: Ator

en: Context Type
pt: Tipo de contexto

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.
