Splashify (8.x-2.0-alpha1) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: Group
it: Gruppo

en: Edit
it: Modifica

en: Daily
it: Giornalmente

en: Weekly
it: Settimanalmente

en: None
it: Nessuno

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: View
it: Visualizza

en: Created
it: Creato

en: Always
it: Sempre

en: Authored by
it: Creato da

en: Plain text
it: Testo semplice

en: Open in new window
it: Apri in una nuova finestra

en: Changed
it: Modificato

en: Publishing status
it: Stato di pubblicazione

en: Full screen
it: Schermo intero
