Splide (1.0.2) - en to pl translation catalogue (54 entries)

en: Focus
pl: Aktywuj

en: Title
pl: Tytuł

en: Delete
pl: Usuń

en: Group
pl: Grupa

en: Type
pl: Typ

en: List
pl: Lista

en: Edit
pl: Edytuj

en: None
pl: Brak

en: - None -
pl: - Brak -

en: Weight
pl: Waga

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Field
pl: Pole

en: Label
pl: Etykieta

en: Default
pl: Domyślny

en: Top
pl: Góra strony

en: Main
pl: Główne

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Options
pl: Opcje

en: All
pl: Wszystko

en: Custom
pl: Własne

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Padding
pl: Dopełnienie

en: Not installed
pl: Niezainstalowany

en: Randomize
pl: Wylosuj

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Installed
pl: Zainstalowane

en: Duplicate
pl: Zduplikowany

en: Interval
pl: Interwał

en: Autoplay
pl: Autoodtwarzanie

en: Classes
pl: Klasy

en: Skin
pl: Skórka

en: Overlay
pl: Nakładka

en: Pause on hover
pl: Pouza po najechaniu myszką

en: Zoom
pl: Przybliżenie

en: Speed
pl: Prędkość

en: Direction
pl: Kierunek

en: Pause
pl: Pauza

en: Per page
pl: Na stronę

en: Play
pl: Odtwórz

en: Fullscreen
pl: Pełen ekran

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: override
pl: nadpisz

en: Auto height
pl: Automatyczna wysokość

en: Fixed width
pl: Stała szerokość

en: Use field template
pl: Wykorzystaj szablon pola

en: Media query
pl: Media zapytanie

en: Responsive
pl: Responsywny

en: Use rendered output to group rows
pl: Użyj renderowanego wyjścia aby grupować wiersze

en: Remove tags from rendered output
pl: Usuń tagi z renderowanego wyjścia

en: Grouping field number %i
pl: Grupowanie pola numer %i
