Splide (1.0.5-alpha1) - en to ug translation catalogue (24 entries)

en: Focus
ug: ڧوكۇس

en: Title
ug: تىما

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Type
ug: تىپى

en: List
ug: تىزىملىك

en: None
ug: يوق

en: - None -
ug: يوق

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Label
ug: بەلگە

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: Top
ug: ئۈستى

en: Options
ug: تاللاشلار

en: All
ug: ھەممە

en: Custom
ug: ئۆزى بەلگىلەش

en: Width
ug: كەڭلىكى

en: Height
ug: ئېگىزلىكى

en: Navigation
ug: يول باشلاش

en: Not installed
ug: قاچىلانمىغان

en: Left
ug: سولغا توغرىلاش

en: Right
ug: ئوڭغا توغرىلاش

en: Skin
ug: سىرىتقى كۆرىنىشى

en: Direction
ug: يۆنىلىش

en: Fullscreen
ug: تولۇق ئېكران
