Splide (1.0.5) - en to ja translation catalogue (52 entries)

en: Focus
ja: フォーカス

en: Title
ja: タイトル

en: Delete
ja: 削除

en: Group
ja: グループ

en: Type
ja: タイプ

en: List
ja: リスト

en: Edit
ja: 編集

en: None
ja: なし

en: - None -
ja: - なし -

en: Weight
ja: ウェイト

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Field
ja: フィールド

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: Top
ja: トップ

en: Main
ja: メイン

en: Configure
ja: 設定

en: Options
ja: オプション

en: All
ja: すべて

en: Custom
ja: カスタム

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Navigation
ja: ナビゲーション

en: Not installed
ja: 未インストール

en: Randomize
ja: ランダマイズ

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Installed
ja: インストール済み

en: Duplicate
ja: 複製

en: Interval
ja: 間隔

en: Autoplay
ja: 自動再生

en: Classes
ja: クラス

en: Skin
ja: スキン

en: Overlay
ja: オーバーレイ

en: Drag
ja: ドラッグ

en: Pause on hover
ja: ホバー時に一時停止

en: Zoom
ja: ズーム

en: Speed
ja: スピード

en: Direction
ja: 方向

en: Per page
ja: ページ単位

en: Pagination
ja: ページ送り

en: override
ja: 上書き

en: Destroy
ja: 削除

en: Fixed width
ja: 固定幅

en: Use field template
ja: フィールドテンプレートを使用

en: Media query
ja: メディアクエリ

en: Responsive
ja: レスポンシブ

en: Use rendered output to group rows
ja: レンダリング結果をグループの行に使用

en: Remove tags from rendered output
ja: レンダリング結果からタグを削除

en: Breakpoint
ja: ブレークポイント

en: Grouping field number %i
ja: フィールド番号 %i をグルーピング
