Splide (1.0.8-beta1) - en to ar translation catalogue (34 entries)

en: Focus
ar: التركيز

en: Title
ar: العنوان

en: Group
ar: المجموعة

en: Type
ar: النوع

en: List
ar: لائحة

en: Edit
ar: تحرير

en: None
ar: لا شيء

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Field
ar: الحقل

en: Label
ar: التسمية

en: Default
ar: الافتراضي

en: Top
ar: الأعلى

en: ID
ar: المعرف ID

en: Options
ar: الخيارات

en: All
ar: الكل

en: Custom
ar: مخصص

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Navigation
ar: الإبحار

en: Not installed
ar: غير مركب

en: Randomize
ar: عشوائي

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Installed
ar: مثبت

en: Autoplay
ar: تشغيل آلي

en: Overlay
ar: الطبقة

en: Direction
ar: الاتجاه

en: Per page
ar: لكل صفحة

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Media query
ar: استعلام الوسائط

en: Breakpoint
ar: نقطة توقف
