Splide (1.0.8-beta1) - en to ro translation catalogue (35 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Group
ro: Grup

en: Type
ro: Tip

en: List
ro: Listă

en: Edit
ro: Editați

en: None
ro: Nimic

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Weight
ro: Greutate

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Default
ro: Implicit

en: Top
ro: Sus

en: Options
ro: Opțiuni

en: All
ro: Toate

en: Custom
ro: Personalizat

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Navigation
ro: Navigator

en: Not installed
ro: Nu este instalat.

en: Randomize
ro: Aleator

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Installed
ro: Instalat

en: Classes
ro: Clase

en: Direction
ro: Direcție

en: Per page
ro: Per pagină

en: Pagination
ro: Paginație

en: Use field template
ro: Folosiți șablonul câmpului

en: Responsive
ro: Adaptiv

en: Use rendered output to group rows
ro: Folosiți o ieșire randată pentru a grupa rândurile

en: Remove tags from rendered output
ro: Eliminați tag-urile din ieșirea randată

en: Breakpoint
ro: Punct de întrerupere

en: Grouping field number %i
ro: Câmp de grupare numărul %i
