Splide (1.0.8-rc2) - en to eo translation catalogue (26 entries)

en: Focus
eo: Fokuso

en: Title
eo: Titolo

en: Type
eo: Tipo

en: List
eo: Listo

en: Edit
eo: Redaktu

en: Reset
eo: Restarigu

en: None
eo: Neniu

en: - None -
eo: - Neniu -

en: Weight
eo: Pezo

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: edit
eo: redakti

en: Field
eo: Kampo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Default
eo: Defaŭlto

en: ID
eo: Identigilo

en: All
eo: Ĉiuj

en: Custom
eo: Propra

en: Desc
eo: malkreske

en: Navigation
eo: Navigado

en: Not installed
eo: Ne instalita

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Apply
eo: Apliku

en: Direction
eo: Direkto

en: UUID
eo: Unika uzantonomero

en: Asc
eo: kreske
