Splide (1.0.8-rc2) - en to sl translation catalogue (26 entries)

en: Focus
sl: Fokus

en: Title
sl: Naslov

en: Group
sl: Skupina

en: Type
sl: Tip

en: List
sl: Seznam

en: Edit
sl: Uredi

en: Reset
sl: Ponastavi

en: None
sl: Brez

en: Weight
sl: Teža

en: Settings
sl: Nastavitve

en: Name
sl: Ime

en: edit
sl: uredi

en: Field
sl: Polje

en: Label
sl: Oznaka

en: Default
sl: Privzeto

en: Top
sl: Na vrhu

en: Options
sl: Možnosti

en: All
sl: Vsi

en: Custom
sl: Prilagojeno

en: Width
sl: Širina

en: Height
sl: Višina

en: Navigation
sl: Navigacija

en: Not installed
sl: Ni nameščeno

en: Installed
sl: Nameščeno

en: Overlay
sl: Prekrivalo

en: Direction
sl: Smer
