Splide (1.0.8-rc3) - en to eu translation catalogue (37 entries)

en: Focus
eu: Fokatze

en: Title
eu: Izenburua

en: Group
eu: Taldea

en: Type
eu: Mota

en: List
eu: Zerrenda

en: Edit
eu: Editatu

en: Reset
eu: Garbitu

en: None
eu: Bat ere ez

en: - None -
eu: - Bat ere ez -

en: Weight
eu: Pisua

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Name
eu: Izena

en: edit
eu: editatu

en: Field
eu: Eremua

en: Label
eu: Etiketa

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Top
eu: Goian

en: ID
eu: IDa

en: Options
eu: Aukerak

en: All
eu: Guztiak

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Width
eu: Zabalera

en: Height
eu: Altuera

en: Desc
eu: Beheraka

en: Navigation
eu: Nabigazioa

en: Not installed
eu: Instalatu gabe

en: Left
eu: Ezkerra

en: Right
eu: Eskuina

en: Installed
eu: Instalatuta

en: Interval
eu: Bitartea

en: Apply
eu: Ezarri

en: Speed
eu: Abiadura

en: Direction
eu: Helbidea

en: Pause
eu: Gelditu

en: Per page
eu: Orriko

en: Fixed width
eu: Zabalera finkoa

en: Asc
eu: Goraka
