Splide (1.0.8-rc3) - en to ku translation catalogue (28 entries)

en: Focus
ku: جەختکردن

en: Title
ku: ناونیشان

en: Group
ku: گرووپ

en: Type
ku: جۆر

en: List
ku: لیستە

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: None
ku: هیچ

en: - None -
ku: - هیچ -

en: Weight
ku: سەنگ

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: edit
ku: ده‌ستکاریکردن

en: Field
ku: خانە

en: Label
ku: پێناس

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Top
ku: سەرەوە

en: All
ku: هەموو

en: Custom
ku: درووستکراو

en: Width
ku: پانی

en: Height
ku: بەرزی

en: Navigation
ku: ڕێدۆزینەوە

en: Not installed
ku: دانەمەزرێنراوە

en: Randomize
ku: تێکەڵوپێکەڵکردن

en: Left
ku: چەپ

en: Right
ku: ڕاست

en: Installed
ku: دامەزرێنراوە

en: Direction
ku: ئاڕاسته‌
