Splide (1.0.8-rc4) - en to hi translation catalogue (30 entries)

en: Focus
hi: केंद्र-बिंदु

en: Title
hi: शीर्षक

en: Group
hi: समूह

en: Type
hi: प्रकार

en: List
hi: सूची

en: Edit
hi: संपादित करें

en: None
hi: कोई नहीं

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Top
hi: ऊपर

en: ID
hi: आईडी

en: Options
hi: विकल्प

en: All
hi: सभी

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Navigation
hi: नेविगेशन

en: Not installed
hi: स्थापित नहीं

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Installed
hi: संस्थापित

en: Interval
hi: मध्यान्तर

en: Direction
hi: दिशा

en: UUID
hi: युयुआइङी

en: Breakpoint
hi: ब्रेकप्वाइंट
