Splide (1.0.8-rc4) - en to lv translation catalogue (36 entries)

en: Focus
lv: Fokuss

en: Title
lv: Nosaukums

en: Group
lv: Grupa

en: Type
lv: Veids

en: List
lv: Saraksts

en: Edit
lv: Labot

en: None
lv: Nav

en: - None -
lv: - Neviens -

en: Weight
lv: Svars

en: Settings
lv: Iestatījumi

en: Name
lv: Nosaukums

en: Field
lv: Lauks

en: Label
lv: Etiķete

en: Default
lv: Noklusējuma

en: Top
lv: Augša

en: Options
lv: Iespējas

en: All
lv: Visi

en: Custom
lv: Pielāgots

en: Width
lv: Platums

en: Height
lv: Augstums

en: Navigation
lv: Navigācija

en: Not installed
lv: Nav instalēts

en: Randomize
lv: Nejauši sajaukt

en: Left
lv: Pa kreisi

en: Right
lv: Pa labi

en: Installed
lv: Instalēts

en: Interval
lv: Intervāls

en: Autoplay
lv: Automātiskā atskaņošana

en: Overlay
lv: Pārklājums

en: Zoom
lv: Tālummaiņa

en: Direction
lv: Virziens

en: Cover
lv: Titulbilde

en: Per page
lv: Pa lapai

en: Fullscreen
lv: Pilnekrāna

en: Fixed width
lv: Fiksēts platums

en: Responsive
lv: Responsīvs
