Splide (1.0.8) - en to bn translation catalogue (14 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Type
bn: টাইপ

en: List
bn: তালিকা

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: None
bn: একটিও নয়

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Weight
bn: ভর

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: All
bn: সমস্ত

en: Width
bn: প্রস্থ

en: Not installed
bn: ইন্সটল করা নয়

en: Installed
bn: ইন্সটলকৃত
