Splide (1.0.9) - en to id translation catalogue (35 entries)

en: Focus
id: Fokus

en: Title
id: Judul

en: Group
id: Grup

en: Type
id: Jenis

en: List
id: Daftar

en: None
id: Tiada

en: - None -
id: - Tiada -

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Field
id: Bidang

en: Default
id: Bawaan

en: Top
id: Atas

en: Options
id: Opsi

en: All
id: Semua

en: Custom
id: Tersuai

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Navigation
id: Navigasi

en: Not installed
id: Tidak terinstal

en: Randomize
id: Acak

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Installed
id: Terinstal

en: Autoplay
id: Putar otomatis

en: Skin
id: Kulit

en: Direction
id: Arah

en: Per page
id: Per halaman

en: Fixed width
id: Lebar tetap

en: Use field template
id: Gunakan templat bidang

en: Media query
id: Kueri media

en: Responsive
id: Responsif

en: Use rendered output to group rows
id: Menggunakan output yang dirender untuk mengelompokkan baris

en: Remove tags from rendered output
id: Menghapus tag dari output yang dirender

en: Grouping field number %i
id: Nomor bidang pengelompokan %i
