Splide (1.0.9) - en to fa translation catalogue (32 entries)

en: Focus
fa: نقطۀ عطف

en: Title
fa: عنوان

en: Group
fa: گروه

en: Type
fa: نوع

en: List
fa: سجل

en: Edit
fa: تدوین

en: None
fa: هیچ

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Field
fa: میدان

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Top
fa: بالا

en: ID
fa: هویت

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: All
fa: همه

en: Custom
fa: سفارشی

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Navigation
fa: پیمایش

en: Not installed
fa: نصب نشده است

en: Randomize
fa: تصادفی

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Installed
fa: نصب شده

en: Skin
fa: پوسته

en: Overlay
fa: لایه ی پوشاننده

en: Speed
fa: سرعت

en: Direction
fa: جهت

en: Pagination
fa: صفحه بندی
