Splide (1.1.0) - en to nl translation catalogue (45 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Group
nl: Groep

en: List
nl: Lijst

en: Edit
nl: Bewerken

en: None
nl: Geen

en: - None -
nl: - Geen -

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Field
nl: Veld

en: Default
nl: Standaard

en: Top
nl: Bovenaan

en: Main
nl: Hoofd

en: Options
nl: Opties

en: All
nl: Alle

en: Custom
nl: Aangepast

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Navigation
nl: Navigatie

en: Not installed
nl: Niet geïnstalleerd

en: Randomize
nl: Willekeurig

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: Autoplay
nl: Automatisch afspelen

en: Classes
nl: Klassen

en: Skin
nl: Uiterlijk

en: Drag
nl: Slepen

en: Pause on hover
nl: Pauzeren bij aanwijzen

en: Speed
nl: Snelheid

en: Direction
nl: Richting

en: Pause
nl: Pauze

en: Cover
nl: Omslag

en: Per page
nl: Per pagina

en: Play
nl: Afspelen

en: Fullscreen
nl: Volledig scherm

en: Pagination
nl: Paginering

en: override
nl: overschrijven

en: Fixed width
nl: Vaste breedte

en: Use field template
nl: Veldtemplate gebruiken

en: Responsive settings
nl: Responsive-instellingen

en: Use rendered output to group rows
nl: Gerenderde uitvoer gebruiken om rijen te groeperen

en: Remove tags from rendered output
nl: Elementen verwijderen van gerenderde uitvoer

en: Show progress bar
nl: Voortgangsbalk tonen

en: Grouping field number %i
nl: Groepeerveld nummer %i
