Splide (2.0.1) - en to it translation catalogue (42 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Group
it: Gruppo

en: Type
it: Tipo

en: List
it: Elenco

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: None
it: Nessuno

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Top
it: In cima

en: Options
it: Opzioni

en: All
it: Tutti

en: Custom
it: Personalizzato

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Navigation
it: Navigazione

en: Not installed
it: Non installato

en: Randomize
it: Casuale

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Installed
it: Installato

en: Interval
it: Intervallo

en: Autoplay
it: Partenza automatica

en: Classes
it: Classi

en: Skin
it: Tema grafico

en: Pause on hover
it: Pausa al passaggio del mouse

en: Speed
it: Velocità

en: Direction
it: Direzione

en: Pause
it: Pausa

en: Cover
it: Copertina

en: Per page
it: Per pagina

en: Fullscreen
it: Schermo intero

en: Pagination
it: Paginazione

en: Fixed width
it: Larghezza fissa

en: Use field template
it: Usa il template del campo

en: Use rendered output to group rows
it: Raggruppa le righe in base al valore visualizzato

en: Remove tags from rendered output
it: Rimuove le etichette dall'output visualizzato
