Splide (2.0.1) - en to kn translation catalogue (37 entries)

en: Focus
kn: ಫೋಕಸ್

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Main
kn: ಪ್ರಮುಖ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: Navigation
kn: ಸಂಚಾರ

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: Installed
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸಲಾದ

en: Classes
kn: ವರ್ಗಗಳು

en: Zoom
kn: ಹಿಗ್ಗಿಸು

en: Speed
kn: ವೇಗ

en: Direction
kn: ಧಿಕ್ಕು

en: Pause
kn: ತಾತ್ಕಲಿಕ ತಡೆ

en: Cover
kn: ಕೋವರ್

en: Play
kn: ಚಲಾಯಿಸು

en: Arrows
kn: ಬಾಣಗಳು

en: Fullscreen
kn: ಪೂರ್ಣಪರದೆ

en: Fixed width
kn: ಅಗಲವು ಸ್ಥಿರವಾಗಿದೆ
