Splide (2.0.1) - en to oc translation catalogue (39 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Group
oc: Grop

en: Type
oc: Tipe

en: List
oc: Listar

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Edit
oc: Modificar

en: None
oc: Pas cap

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Weight
oc: Pes

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Field
oc: Camp

en: Label
oc: Etiqueta

en: Default
oc: Per defaut

en: Top
oc: Naut

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Options
oc: Opcions

en: All
oc: Tot

en: Custom
oc: Personalizat

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Navigation
oc: Navigacion

en: Padding
oc: Emplenatge

en: Not installed
oc: Pas installat

en: Randomize
oc: Rendre aleatòri

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: Installed
oc: Installat

en: Skin
oc: Abilhatge

en: Pause on hover
oc: Pause al survol

en: Speed
oc: Velocitat

en: Direction
oc: Direccion

en: Per page
oc: Per pagina

en: Fixed width
oc: Largor fixe

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Use field template
oc: Utilizar un gabarit de camp

en: Use rendered output to group rows
oc: Utilizar lo rendutt per grouper las linhas

en: Remove tags from rendered output
oc: Levar las balisas del rendut
