Splide (2.0.10) - en to fi translation catalogue (52 entries)

en: Focus
fi: Aktivointi

en: Title
fi: Otsikko

en: Group
fi: Ryhmä

en: Type
fi: Tyyppi

en: List
fi: Lista

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Edit
fi: Muokkaa

en: None
fi: Ei mitään

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Weight
fi: Paino

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Field
fi: Kenttä

en: Label
fi: Tunnus

en: Default
fi: Oletus

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Main
fi: Pää

en: Options
fi: Valinnat

en: All
fi: Kaikki

en: Custom
fi: Oma

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: Navigation
fi: Navigaatio

en: Padding
fi: Täyte

en: Not installed
fi: Asentamatta

en: Randomize
fi: Satunnaista

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: Installed
fi: Asennettu

en: Interval
fi: Vaihteluväli

en: Live
fi: Reaaliaikainen

en: Skin
fi: Ulkoasu

en: Overlay
fi: Päällys

en: Pause on hover
fi: Pysäytä hiiren ollessa päällä

en: Speed
fi: Nopeus

en: Direction
fi: Suunta

en: Cover
fi: Kansi

en: Per page
fi: Sivua kohti

en: Fullscreen
fi: Kokoruututila

en: Pagination
fi: Sivutus

en: override
fi: ohita

en: Fixed width
fi: Kiinteä leveys

en: Use field template
fi: Käytä kenttäpohjaa

en: Responsive settings
fi: Reagointiasetukset

en: Media query
fi: Mediakysely

en: Responsive
fi: Responsiivinen

en: Use rendered output to group rows
fi: Käytä renderöityä tulostetta rivien ryhmittelyssä.

en: Remove tags from rendered output
fi: Poista tagit renderöidystä tulosteesta

en: Breakpoint
fi: Keskeytyskohta

en: Show progress bar
fi: Näytä etenemispalkki

en: Grouping field number %i
fi: Ryhmittelykentän numero %i
