Splide (2.0.13) - en to ms translation catalogue (30 entries)

en: Focus
ms: Fokus

en: Title
ms: Tajuk

en: Group
ms: Kumpulan

en: Type
ms: Jenis

en: List
ms: Senarai

en: Yes
ms: Ya

en: No
ms: Tidak

en: Edit
ms: Sunting

en: None
ms: Tiada

en: - None -
ms: - Tiada -

en: Weight
ms: Pemberat

en: Settings
ms: Pengesetan

en: Name
ms: Nama

en: Field
ms: Medan

en: Default
ms: Lalai

en: Top
ms: Atas

en: Options
ms: Opsyen

en: All
ms: Semua

en: Custom
ms: Tersuai

en: Width
ms: Kelebaran

en: Height
ms: Ketinggian

en: Navigation
ms: Navigasi

en: Not installed
ms: Tidak dipasang

en: Randomize
ms: Rawakkan

en: Left
ms: Kiri

en: Right
ms: Kanan

en: Installed
ms: Terpasang

en: Overlay
ms: Tindihan atas

en: Direction
ms: Arah

en: Fixed width
ms: Lebar tetap
