Splide (2.0.3) - en to uk translation catalogue (66 entries)

en: Focus
uk: Фокус

en: Title
uk: Заголовок

en: Group
uk: Група

en: Type
uk: Тип

en: List
uk: Список

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Edit
uk: Редагувати

en: None
uk: Немає

en: - None -
uk: - Немає -

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Field
uk: Поле

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: Top
uk: Зверху

en: Main
uk: Головна

en: Options
uk: Опції

en: All
uk: Все

en: Custom
uk: Власний

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Navigation
uk: Навіґація

en: Padding
uk: Внутрішній відступ

en: Not installed
uk: Не встановлено

en: Randomize
uk: Випадково

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Installed
uk: Встановлено

en: Interval
uk: Проміжок

en: Intersection
uk: Перетин

en: Live
uk: Наживо

en: Autoplay
uk: Автозапуск

en: Classes
uk: Класи

en: Skin
uk: Обкладинка

en: Overlay
uk: Накладання

en: Drag
uk: Перетягнути

en: UI
uk: Інтерфейс

en: Pause on hover
uk: Пауза при наведенні

en: Zoom
uk: Збільшення

en: Speed
uk: Швидкість

en: Video options
uk: Опції відео

en: Direction
uk: Напрям

en: Cover
uk: Обкладинка

en: Available skins
uk: Доступні обкладинки

en: Optimized
uk: Оптимізовано

en: Per page
uk: По сторінках

en: Arrows
uk: Стрілки

en: Fullscreen
uk: На весь екран

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: Easing
uk: Ослаблення

en: override
uk: перевизначити

en: Fixed width
uk: Фіксована ширина

en: Use field template
uk: Використовувати шаблон поля

en: Nav
uk: Навігація

en: Responsive settings
uk: Адаптивні налаштування

en: Media query
uk: Медіа-запит

en: Keyboard
uk: Клавіатура

en: Responsive
uk: Адаптивне

en: Use rendered output to group rows
uk: Використовувати генероване виведення для групування рядків

en: Remove tags from rendered output
uk: Видалити теґи з генерованого виведення

en: Breakpoint
uk: Точка переходу

en: Show progress bar
uk: Показувати індикатор поступу

en: Auto Scroll
uk: Автоматичне прокручування

en: Grouping field number %i
uk: Групуюче поле №%i
