Splide (2.0.6) - en to el translation catalogue (38 entries)

en: Focus
el: Εστίαση

en: Title
el: Τίτλος

en: Group
el: Ομάδα

en: Type
el: Τύπος

en: List
el: Λίστα

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: None
el: Κανένα

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Weight
el: Βάρος

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Field
el: Πεδίο

en: Label
el: Ετικέτα

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Top
el: Κορυφή

en: Options
el: Επιλογές

en: All
el: Όλες

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

en: Navigation
el: Πλοήγηση

en: Not installed
el: Μη εγκατεστημένο

en: Randomize
el: Τυχαία

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Installed
el: Εγκαταστάθηκε

en: Interval
el: Περίοδος

en: Skin
el: Θέμα

en: Overlay
el: Υπέρθεση

en: Direction
el: Κατεύθυνση

en: Per page
el: Ανά σελίδα

en: Fullscreen
el: Πλήρης οθόνη

en: Pagination
el: Σελιδοποίηση

en: Fixed width
el: Σταθερό πλάτος

en: Media query
el: Ερώτημα πολυμέσων (media query)

en: Breakpoint
el: Σημείο διακοπής
