Splide (2.0.9) - en to te translation catalogue (25 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Group
te: సమూహం

en: Type
te: రకం

en: List
te: జాబితా

en: Yes
te: అవును

en: No
te: కాదు

en: Edit
te: మార్చు

en: None
te: ఏమీలేదు

en: - None -
te: - ఏమీలేదు -

en: Weight
te: భారం

en: Settings
te: అమరికలు

en: Name
te: పేరు

en: Field
te: ఖాళీ

en: Label
te: లేబుల్

en: Default
te: అప్రమేయం

en: Top
te: పైన

en: Options
te: ఎంపికలు

en: All
te: అన్నీ

en: Width
te: వెడల్పు

en: Height
te: ఎత్తు

en: Navigation
te: మార్గదర్శిని

en: Left
te: ఎడమ

en: Right
te: కుడి

en: Direction
te: దిశ

en: Fixed width
te: స్థిరమైన వెడల్పు
