Splitting.js (1.0.2) - en to oc translation catalogue (36 entries)

en: User interface
oc: Interfàcia de l'utilizaire

en: Pages
oc: Paginas

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: List
oc: Listar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Image
oc: Imatge

en: Settings
oc: Paramètres

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Options
oc: Opcions

en: Comment
oc: Comentari

en: Filter
oc: Filtrar

en: Items
oc: Elements

en: By
oc: Per

en: Not installed
oc: Pas installat

en: Rows
oc: Rengadas

en: Key
oc: Clau

en: Lines
oc: Linhas

en: Style
oc: Estil

en: Installed
oc: Installat

en: image
oc: imatge

en: Grid
oc: Grasilha

en: Usage
oc: Utilizacion

en: Columns
oc: Colomnas

en: Local
oc: Locale

en: About
oc: A prepaus

en: Target
oc: Cibla

en: - Any -
oc: - Tot -

en: All pages except those listed
oc: Totas las paginas, levat las que son listadas

en: Only the listed pages
oc: Solament las paginas listadas
