Splitting.js (1.0.4) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: List
id: Daftar

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Image
id: Gambar

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Options
id: Opsi

en: Comment
id: Komentar

en: Items
id: Item

en: By
id: Oleh

en: Not installed
id: Tidak terinstal

en: Rows
id: Baris

en: Key
id: Kunci

en: Style
id: Gaya

en: Installed
id: Terinstal

en: Duplicate
id: Duplikat

en: image
id: gambar

en: Grid
id: Kotakan

en: Usage
id: Penggunaan

en: Columns
id: Kolom

en: About
id: Tentang

en: - Any -
id: - Apa saja -

en: All pages except those listed
id: Semua halaman kecuali yang tercantum

en: Only the listed pages
id: Hanya halaman yang terdaftar

en: Get Started
id: Memulai
