Splitting.js (1.0.4) - en to it translation catalogue (36 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Pages
it: Pagine

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: List
it: Elenco

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Image
it: Immagine

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Updated
it: Aggiornato

en: Options
it: Opzioni

en: Comment
it: Commento

en: Filter
it: Filtra

en: Items
it: Elementi

en: By
it: Da

en: Not installed
it: Non installato

en: Rows
it: Righe

en: Key
it: Chiave

en: Style
it: Stile

en: Installed
it: Installato

en: Duplicate
it: Duplicata

en: image
it: immagine

en: Grid
it: Griglia

en: Usage
it: Utilizzo

en: Columns
it: Colonne

en: About
it: Informazioni

en: Words
it: Parole

en: - Any -
it: - Qualsiasi -

en: All pages except those listed
it: Tutte le pagine eccetto quelle elencate

en: Only the listed pages
it: Solo le pagine elencate

en: RTL support
it: Supporto RTL
