Splitting.js (1.0.4) - en to ja translation catalogue (39 entries)

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Pages
ja: ページ

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: List
ja: リスト

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Image
ja: 画像

en: Settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Updated
ja: 更新

en: Options
ja: オプション

en: Comment
ja: コメント

en: Filter
ja: フィルター

en: Items
ja: アイテム

en: Targets
ja: ターゲット

en: Not installed
ja: 未インストール

en: Rows
ja: 行数

en: Key
ja: キー

en: Style
ja: スタイル

en: Installed
ja: インストール済み

en: Duplicate
ja: 複製

en: image
ja: 画像

en: Grid
ja: グリッド

en: Usage
ja: 使用方法

en: Columns
ja: カラム

en: About
ja: アバウト

en: Target
ja: ターゲット

en: Words
ja: 単語

en: Matching
ja: 一致

en: - Any -
ja: - すべて -

en: All pages except those listed
ja: 以下を除く全てのページ

en: Only the listed pages
ja: 以下のページのみ

en: Get Started
ja: 使い始めましょう

en: Save and go to list
ja: 保存してリストに移動
