Splitting.js (1.0.5) - en to de translation catalogue (49 entries)

en: User interface
de: Benutzeroberfläche

en: Pages
de: Seiten

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: List
de: Liste

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Image
de: Bild

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: Save
de: Speichern

en: Updated
de: Aktualisiert

en: Options
de: Optionen

en: Comment
de: Kommentar

en: Items
de: Elemente

en: By
de: Von

en: Targets
de: Ziele

en: Not installed
de: Nicht installiert

en: Rows
de: Zeilen

en: Cols
de: Spalten

en: Key
de: Schlüssel

en: Lines
de: Linien

en: Style
de: Darstellung

en: Installed
de: Installiert

en: Duplicate
de: Duplizieren

en: image
de: Bild

en: Grid
de: Raster

en: Usage
de: Verwendung

en: Columns
de: Spalten

en: Local
de: Lokal

en: About
de: Über

en: Target
de: Ziel

en: Basic usage
de: Grundlagen der Bedienung

en: Minimized
de: Minimiert

en: Words
de: Wörter

en: Matching
de: Abgleich

en: - Any -
de: - Alle -

en: Additional Information
de: Zusätzliche Informationen

en: All pages except those listed
de: Alle Seiten außer den angegebenen

en: Only the listed pages
de: Nur die aufgelisteten Seiten

en: Get Started
de: Legen Sie los

en: RTL support
de: Unterstützung für linksläufige Schrifen (RTL)

en: Whitespace
de: Leerzeichen

en: Keyboard
de: Tastatur

en: Chars
de: Zeichen

en: Default Options
de: Standardoptionen

en: Save and go to list
de: Speichern und zur Liste gehen
