Splitting.js (1.0.5) - en to fa translation catalogue (30 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: List
fa: سجل

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Edit
fa: تدوین

en: Reset
fa: اعاده

en: Image
fa: تصویر

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Updated
fa: به‌روز

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Comment
fa: نظر

en: Filter
fa: صافی

en: Items
fa: عنصر‌ها

en: Not installed
fa: نصب نشده است

en: Rows
fa: ردیف‌ها

en: Key
fa: کلید

en: Style
fa: اصلوب

en: Installed
fa: نصب شده

en: Duplicate
fa: تکراری

en: Grid
fa: شبکه

en: Columns
fa: ستون‌ها

en: About
fa: درباره

en: Target
fa: مقصد

en: - Any -
fa: - هر چیزی -
