Splitting.js (1.0.5) - en to tr translation catalogue (37 entries)

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: List
tr: Liste

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Image
tr: Resim

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Options
tr: Seçenekler

en: Comment
tr: Yorum

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Items
tr: Öğeler

en: By
tr: Yazar:

en: Not installed
tr: Kurulu değil

en: Rows
tr: Satırlar

en: Key
tr: Anahtar

en: Style
tr: Biçem (stil)

en: Installed
tr: Kurulu

en: Duplicate
tr: Çoğalt

en: image
tr: imaj

en: Grid
tr: Izgara

en: Usage
tr: Kullanım

en: Columns
tr: Sütunlar

en: Local
tr: Yerel

en: About
tr: Hakkında

en: Target
tr: Hedef

en: - Any -
tr: - Herhangi -

en: All pages except those listed
tr: Listelenenlerin haricindeki tüm sayfalar

en: Only the listed pages
tr: Sadece listelenen sayfalar

en: Get Started
tr: Başlayın
